ЅВОНЧИЦА И ЧУДОВИШТЕТО ОД НЕДОЈДИЈА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Tinkerbell: Legend of the Neverbeast

Новата приказна за Ѕвончица го истражува древниот мит за легендарното чудовиште. Големото чудовиште со блескави зелени очи  предизвикува страв кај извидниците-вили кои сакаат да го заробат пред да ги уништи нивните домови. Самовилата Феи која секогаш ги крши правилата за им помогне на животните, верува дека под застрашувачкиот изглед на чудовиштето се крие нежно срце мора да ги убеди Ѕвончица и пријателките вили да го спасат.

Жанр: Анимиран

Траење на филмот: 76 мин.

Режија: Steve Loter

Улоги: Mae Whitman, Lucy Liu, Raven-Symoné, Thomas Lennon, Anjelica Huston

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Датуми на прикажување:
НЕДЕЛА              19.04.2015 18.00 Ч
ПОНЕДЕЛНИК    20.04.2015 18.00 Ч
ВТОРНИК           21.04.2015 18.00 Ч
СРЕДА                22.04.2015 18.00 Ч

Цена: 150 денари, фамилијарен попуст за 3 или повеќе карти 120 денари.

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...