ЗОШТО ТОЈ?
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

WHY HIM?

За време на еден празник, Нед кој е заштитнички настроен татко и неговата фамилија доаѓаат во посета на нивната ќерка која е студентка. Таму Нед го запознава неговиот најголем кошмар: нејзиниот љубезен, социјално заостанат и богат дечко Лерд .

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 111 минути

Режија: John Hamburg

Улоги: James Franco, Bryan Cranston, Zoey Deutch

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:
12.01.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00ч.
13.01.2016 ПЕТОК во 20:00ч.
14.01.2016 САБОТА во 20:00ч.
15.01.2016 НЕДЕЛА во 20:00ч.
19.01.2016 ЧЕТВРТОК во 22:00ч.
20.01.2016 ПЕТОК во 22:00ч.
05.01.2016 НЕДЕЛА во 20:00ч.

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...