ЗОШТО (НЕ) ГО ИЗЕДОВ ТАТКО МИ (3D-синхронизиран )
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Pourquoi j’ai pas mangé mon père

Анимираната комедија “Зошто (не) го изедов татко ми” не враќа во период од пред две милиони години, кога веднаш по ручекот, младиот примат по име Едвард паднал од дрво. За да преживее, Едвард се исправува и го измислува одењето на две нозе, додека по некое време ја усовршува својата генијалност – го пронаоѓа огнот, ловот, љубовта и надежта…

 Жанр: Анимиран

 Траење на филмот:  мин.

 Режија: Jamel Debbouze

 Улоги: Jamel Debbouze, Youssef Hajdi, Johanna Hilaire, Julian Ciais

 Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

 Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК    09.04.2015 18.00 Ч
ВТОРНИК      14.04.2015 18.00 Ч

 

Цена на влезниците:150 ден

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...