ЗУТРОПОЛА (3D)
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

ZOOTOPIA

Во животинскиот град Зоотропола, во кој најголем дел од популацијата е цицачи, птици, риби, диносару…брзо-зборлестата лисица но ќе стане бегалец за злосторство кое не го извршила. Топ полицаец во Зоотропола, зајакот, и влегува во траг но тие двајца стануваат мета на заговор. Принудени да се здружат, одкриваат дека дури и природните непријатели може да станат најдобри  пријатели.

Жанр: Анимиран / цртан,

Траење на филмот : 108 минути

Режија: Byron Howard, Jared Bush, Rich Moore

Улоги: Jason Bateman, Ginnifer Goodwin, Shakira

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

03.04.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...