ЗУЛЕНДЕР 2
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

ZOOLANDER 2

Дерек и Хансел стануваат повторно модели, кога конкурентска компанија ќе се обиде да ги тргне од бизнисот.

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 100 мин

Режија:  Ben Stiller

Улоги: Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor, Lady Gaga, Will Ferrell

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
25.02.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
26.02.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
27.02.2016 САБОТА во 20:00 ч.
28.02.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
29.02.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
01.03.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
02.03.2016 СРЕДА во 22:00 ч.

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...