ЗОНА ЗАМФИРОВА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Убавата Зона ја игра младата Бранкица Себастијановиќ, додека улогата на Манета припадна на Милан Васиќ. Поминаа 15 години откога беше екранизирана оваа голема љубовна сага. Сценаристите Ивана и Мирослав Митиќ напишаа приказна за тоа што се случува во бракот на заљубените две години по нивното венчавање. Дејствието во филмот се одвива повторно помеѓу 1905 и 1908 година, а преку самата приказна е прикажана љубовнта и проблмемите со кои се соочува младиот брачен пар.

Жанр: Фантазија

Траење на филмот : 97 минути

Режија: Jugo Radivojević

Улоги: Milan Vasić, Brankica Sebastijanović, Ljiljana Dragutinović, Nikola Ristanovski

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 09.03.2017. 20:00
Петок 10.03.2017. 20:00
Сабота 11.03.2017. 20:00
Недела 12.03.2017. 20:00
Понеделник 13.03.2017. 20:00
Вторник 14.03.2017. 20:00
Среда 15.03.2017. 20:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...