Зимска приказна Winter’s tale

Зимска приказна

Winter’s tale

 

 

Ова не е вистинска приказна. Ова е љубовна приказна!

Овој филм ни ја раскажува приказната за Питер Лејк, крадец кој се заљубува во Беверли Пен, богата девојка од Менхетен која живее во куќа која тој ја ограбува. Беверли е болна, и Питер мора да се раздели од неа. Приказната има пресврт кога Питер дознава дека има способност за реинкарнација и ќе се обиди да ја спаси неговата љубена.

 

Жанр: Драма, Фантазија, Мистерија

Траење на филмот: 118  мин.

Режија: Akiva Goldsman

Улоги: Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Russell Crowe

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток (13.02.2014)- 20.00 ч.

Петок       (14.02.2014)- 20.00 ч.

Сабота     (15.02.2014)- 20.00 ч.

Недела    (16.02.2014)- 20.00 ч.

Понед.     (17.02.2014)- 22.30 ч.

Вторник   (18.02.2014)- 22.30 ч.

Среда      (19.02.2014)- 22.30 ч.

 

Цена на влезници: 150 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...