Збор

Приказна за двајца пријатели: Горди – кој го почитува законот и кој сака да се обезбеди за староста што доаѓа но и да ја обезбеди иднината на неговата ќерка Александра, и Арно – некогашен легионер, човек без вера ни закон. Откриваме дека Александра е всушност ќерка на Арно. Откриваме дека Горди баш и не го почитува законот и дека Арно сепак има еден закон – дадениот збор. Тој и ветил на мајката на Александра дека ќе се грижи за неа и за Горди ако е потребно тој ќе го почитува дадениот збор на свој, крвав, начин.

Жанр: трилер,драма

Траење на филмот: 89 мин

Режија: Слободан Деспотовски

Улоги: Сенко Велинов, Диме Илиев, Игор Стојчески, Ана Стојановска, Ванчо Петрушевски, Илбер Муртези, Гораст Цветковски, Катерина Шехтанска, Роберт Велјановски.

Возрасна категорија:

Датуми на прикажување:

06.12.2015 НЕДЕЛА во 22:00 ч. (МАЛА САЛА)
07.12.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч. (МАЛА САЛА)
08.12.2015 НЕДЕЛА во 20:00 ч. (МАЛА САЛА)

Цена на влезниците -100 ден

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...