Затвореници

Затвореници

Prisoners

 

Што се може да направи еден татко за да ја заштити својата фамилија?  Ќога ќерката на Келер (Хју Џекмен) заедно со нејзината другарка ќе бидат киднапирани за време на прославата на Денот на благодарноста, започнува полициска потрага по нив. Незадоволен од работата на полицијата Келер ги превзема работите во свои раце.

Жанр: Криминалистички, Драма, Трилер

Траење на филмот: 153 мин.

Режија: Denis Villeneuve

Улоги: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis

 

Почеток на прикажување: од 31.10.2013(четврток) до 03.10.2013 (недела)

Термин: 22.00 часот (2д)

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...