ЗАШТИТНИК
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

BLOOD FATHER

Дејството на филмот го следи поранешниот осуденик Џон Линк, чија шеснаесетгодишна ќерка западнала во проблеми со насилните дилери на дрога.Дејството на филмот го следи поранешниот осуденик Џон Линк, чија шеснаесетгодишна ќерка западнала во проблеми со насилните дилери на дрога. И покрај тоа што Џон донекаде се смирил и привремено се откажал од своите поранешни бурни активности, по игра на случајот се враќа во „игра“ на ивица на законот и разумот со цел да ја заштити својата оттуѓена ќерка и повторно да воспостави родителски однос со неа. По пауза од четири години, ова е прв филм во кој Мел Гибсон има главна улога. Во филмот глумат и Ерин Моријати, Диего Луна и Мајкл Паркс.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот : 92 минути

Режија: Jean-François Richet

Улоги: Mel Gibson, Elisabeth Röhm, William H. Macy, Thomas Mann, Diego Luna, Erin Moriarty, Raoul Max Trujillo

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
наскоро

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...