ЗАЛИВОТ НА ЛУДИТЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

MA LOUTE

Неколку туристи исчезнаа на плажата. Озлогласените инспектори Мачин и Мелфој набрзо сфаќаат дека овие мистериозни исчезнувања се одвиваат на заливот Слек, каде што живее заедница риболовци. Меѓу нив постои необична фамилија Брифорт, на чело со таткото, „Вечниот”, кој управува сo своите синови, склони на сплетки, особено огнениот Ма Лут. Од другата страна, високо кон поглед на заливот се наоѓа вилата на буржоазиската фамилија Ван Петегемс, која привлекува внимание на локалното население, но најмногу на младиот и немирен Ма Лут, кој се заљубува во ќерката на фамилијата Ван Патегемс. Така започнува необична љубовна приказна помеѓу Ма Лут и младата и немирна Били Ван Петегем, која ќе затресе и двете семејства.

Жанр: комедија

Траење на филмот : 122 минути

Режија: Bruno Dumont

Улоги: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi

Возрасна категорија: 

Дистрибутер: МЦФ МКД

Датуми на прикажување:
02.02.2017 ЧЕТВРТОК во 22:00ч. 

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...