XХX: ВРАЌАЊЕТО НА КСАНДЕР КЕЈЏ (3D)
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

XXX: THE RETURN OF XANDER CAGE

Екстремен спортист кој станал владин оперативец Ксандер Кејџ (Вин Дизел) излегува од самонаметнатиот егзил поради кој се сметало дека е одамна мртов и влегува во судир сo смртоносниот алфа воин Ксијанг (Дони Јен) и неговиот тим во трка за преземање на злобното и навидум незапирливо оружје познато како „Пандорината кутија“. При регрутирање на целосно нова група на авантуристички настроени соучесници, Ксандер ќе се заплетка во смртоносна сплетка што укажува на заговор на највисоко ниво на светските влади.

Жанр: Акција

Траење на филмот : 107 минути

Режија: D.J. Caruso

Улоги: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Ruby Rose, Nina Dobrev, Rory McCann

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување:
19.01.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч.
20.01.2017 ПЕТОК во 20:00ч.
21.01.2017 САБОТА во 20:00ч.
22.01.2017 НЕДЕЛА во 22:00ч.
23.01.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00ч.
24.01.2017 ВТОРНИК во 22:00ч.
25.01.2017 СРЕДА во 22:00ч. 

Цена на влезниците:  200 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...