XХX: ВРАЌАЊЕТО НА КСАНДЕР КЕЈЏ (3D)
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

XXX: THE RETURN OF XANDER CAGE

Екстремен спортист кој станал владин оперативец Ксандер Кејџ (Вин Дизел) излегува од самонаметнатиот егзил поради кој се сметало дека е одамна мртов и влегува во судир сo смртоносниот алфа воин Ксијанг (Дони Јен) и неговиот тим во трка за преземање на злобното и навидум незапирливо оружје познато како „Пандорината кутија“. При регрутирање на целосно нова група на авантуристички настроени соучесници, Ксандер ќе се заплетка во смртоносна сплетка што укажува на заговор на највисоко ниво на светските влади.

Жанр: Акција

Траење на филмот : 107 минути

Режија: D.J. Caruso

Улоги: Vin Diesel, Samuel L. Jackson, Ruby Rose, Nina Dobrev, Rory McCann

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување:
19.01.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч.
20.01.2017 ПЕТОК во 20:00ч.
21.01.2017 САБОТА во 20:00ч.
22.01.2017 НЕДЕЛА во 22:00ч.
23.01.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00ч.
24.01.2017 ВТОРНИК во 22:00ч.
25.01.2017 СРЕДА во 22:00ч. 

Цена на влезниците:  200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...