Walking On Sunshine

Walking On Sunshine

Неодолива романтична комедија чие дејствие се одвива во приморскиот дел на Јужна Италија, каде во тек се подготовките за венчавката на англичанката Меди и згодниот италијанец Рафа, пар кој се одлучил да застане пред олтарот по пет-неделна врска. Кога во Италија ќе пристигне Тејлор, сестрата на невестата, таа ќе сфати дека Рафа е нејзината стара летна љубов која никогаш не ја преболела.
“Love is in the air!”
Зошто ќе ви се допадне овој филм?… Бидејќи е мјузикл зачинет со најголемите хитови од носталгичните 80-ти како Girls just wanna have fun, Don’ t you wan’t me baby, Holiday, Walking on Sunshine…

Жанр:Романтична комедија, мјузикл
Траење на филмот: 97 мин.
Режија: Max Giwa, Dania Pasquini
Улоги: Greg Wise, Leona Lewis, Hannah Arterton, Susan Fordham

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 03.07.2014 22.00 ч.
ПЕТОК 04.07.2014 22.00 ч.
САБОТА 05.07.2014 20.00 ч.
ВТОРНИК 08.07.2014 22.00 ч.
СРЕДА 09.07.2014 22.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...