ВСЕЛЕНСКА АВАНТУРА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

SPACE DOGS 2

Подгответе се за вселенска авантура со кучешкиот тинерџески астраонаут, Пушок, кој е одлучен да го пронајде својот исчезнат татко кој е астронаут. Наспроти сите можности, Пушок се сместува во еден амерични вселенски брод кој лета кон Месечината, каде што наскоро дознава дека не е сам и  се среќава со неговата мајка и запознава со мачо мајмум и бебе вонземјанин. Заедно, влакнестите херои го учат значењето на тимската работа како што се соединуваат во потрага на таткото на Пушок.

Жанр: Анимиран, Авантура

Траење на филмот : 76 минути

Режија: Mike Disa

Улоги: Alicia Silverstone, Ashlee Simpson, Sam Witwer

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Датуми на прикажување:
29.10.2016 САБОТА во 18:00Ч.
30.10.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...