ВСЕЛЕНСКА АВАНТУРА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

SPACE DOGS 2

Подгответе се за вселенска авантура со кучешкиот тинерџески астраонаут, Пушок, кој е одлучен да го пронајде својот исчезнат татко кој е астронаут. Наспроти сите можности, Пушок се сместува во еден амерични вселенски брод кој лета кон Месечината, каде што наскоро дознава дека не е сам и  се среќава со неговата мајка и запознава со мачо мајмум и бебе вонземјанин. Заедно, влакнестите херои го учат значењето на тимската работа како што се соединуваат во потрага на таткото на Пушок.

Жанр: Анимиран, Авантура

Траење на филмот : 76 минути

Режија: Mike Disa

Улоги: Alicia Silverstone, Ashlee Simpson, Sam Witwer

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Датуми на прикажување:
29.10.2016 САБОТА во 18:00Ч.
30.10.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...