ВОЗАЧ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

BABY DRIVER

Откако беше присилен да работи за шефот на мафијата, еден млад возач се вклучува во грабеж осуден на неуспех.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот : 115 минути

Режија: Edgar Wright

Улоги: Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jon Hamm

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер:  Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 24.08.2017. 22:00
Петок 25.08.2017. 22:00
Сабота 26.08.2017. 22:00
Недела 27.08.2017. 22:00
Вторник 29.08.2017. 22:00
Среда 30.08.2017. 22:00Цена на влезниците:
  150 денари.

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...