ВОРКРАФТ:ПОЧЕТОК (3D)
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 21 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

WARCRAFT

Мирното кралстово Azeroth стои на работ на војна кога нивната цивилизација се соочува со бесстрашна раса на освојувачи: Воините на Орките бегаат од нивната земја која е пред пропаст за да колонизираат друга. Како што се отвара порталот за да ги конектира двата света, една војска се соочува со уништување а другата се соочува со изумирање. Двајца херои од спротивните страни ќе тргнат еден на друг, а тоа ќе ја одреди судбината на нивните семејства, нивниот народ и нивниот дом.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот : 130 Минути

Режија: Duncan Jones

Улоги: Travis Fimmel, Paula Patton, Toby Kebbell, Ben Foster, Dominic Cooper

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

08.07.2016 ПЕТОК во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...