Волкот од Волстрит (The Wolf of Wall Street)

Волкот од Волстрит

(The Wolf of Wall Street)

 

Базиран на вистинската приказна за Џордан Белфорт, од неговото издигнување како богат брокер кој живее луксузно до неговиот пад поради криминал, корупција и проблеми со федералната влада. Генијалниот Мартин Скорсезе повторно не воодушевува со адаптација на биографијата за интригантниот богат брокер.

 

Жанр: биографија, Драма, Криминалистички

 

Траење на филмот: 180 мин.

Режија: Martin Scorsese

Улоги: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Matthew McConaughey, Jon Favreau, Jon Bernthal

 

Термин: 20.00 часот

 

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 10.01.2014

САБОТА 11.01.2014

НЕДЕЛА 12.01.2014

 

ПЕТОК 17.01.2014

САБОТА 18. 01.2014

НЕДЕЛА 19.01.2014

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...