ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ :СИЛАТА СЕ БУДИ (3D) / (2D)
Рејтинг 4.1
Вкупен рејтинг од 34 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.1 супер

STAR WARS :THE FORCE AWAKENS

Дејствието во Star Wars: The Force Awakens започнува 30 години по оригиналот, кога од урнатините на Империјата се појавува Новиот Поредок и мистериозниот Кајло Рен.

Жанр: Научна фантастика, Фантазија

Траење на филмот :136 Минути

Режија: J.J. Abrams

Улоги: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

03.01.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч (3D)
04.01.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:15 ч (3D)
17.01.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч (3D)
21.01.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч (3D)
22.01.2016 ПЕТОК во 22:00 ч (3D)

Цена на влезниците со попуст 150 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...