ВО СРЦЕТО НА МОРЕТО (3D)
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

IN THE HEART OF THE SEA

Во зимата 1820 година, големиот брод за лов на китови од Нова Англија, Есекс, беше нападнат од нешто никој не можеше да поверува: кит со огромна големина и сетило за одмазда.
“Во срцето на морето”, ги открива ужасните последици на преживеаните членови на екипажот од средбата со китот и нивната борба да останат живи.

Жанр: Акција, Драма

Траење на филмот: 121 мин

Режија: Ron Howard

Улоги: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Ben Whishaw

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

06.12.2015 НЕДЕЛА во 20:00ч.
07.12.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч.
08.12.2015 ВТОРНИК во 20:00ч.
09.12.2015 СРЕДА во 20:00ч.
10.12.2015 ЧЕТВРТОК во 22:00ч
11.12.2015 ПЕТОК во 22:00ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...