ВО ШУМАТА

INTO THE WOODS

Дејствието е сместено во алтернативен свет на браќата Грим. Филмот

ја испреплетува содржината на неколку популарни бајки, чии ликови

замислуваат желби. Нам досега добро ни биле познати реализираните

желби од приказните но не и нивните последици. Главните ликови на

овој филм се Црвенкапа, Златокоса, Пепелашка и неколку други кои го

одбележале нашето детство, а сега како возрасни ќе имаме можност да

видиме „како си жевееле…“

Жанр: Фантазија, Мјузикл

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: Rob Marshall

Улоги: Meryl Streep, Emily Blunt, James Corden, Anna Kendrick, Chris Pine, Johnny Depp,

Christine Baranski

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 09.01.2015 20.00
САБОТА 10.01.2015 20.00
НЕДЕЛА 11.01.2015 20.00
ПЕТОК 16.01.2015 20.00
САБОТА 17.01.2015 20.00
НЕДЕЛА 18.01.2015 20.00

Цена на влезници: 150 денари

Дистрибутер: 2I FILM, Загреб

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...