ВО ГОЛЕМ СТИЛ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

GOING IN STYLE 

“Во голем стил” е римејк на класикот од 1979. Тројцата холивудски ветерани во улогата на ограбувачи на банка ќе ве изнасмеат до солзи. Тие живеат заедно и полека бледат во монотоните денови и очајно бараат начин да ги исплатат своите долгови и да потрошат повеќе време со нивните сакани. Одеднаш тие се одлучуваат да ја ограбат банката. Kомплексните планови за совршено извршување на овој грабеж ќе донесе нова енергија на ова трио кое општество веќе го отпишало. Ако успеат, парите сигурно ќе им се најдат, но ако тие бидат фатени, што е најлошото што може да се случи на три постари мажи? Тие може да оди во затвор или во гроб.

Жанр: Комедија, Драма

Траење на филмот : 97 минути

Режија: Zach Braff

Улоги: Morgan Freeman, Joey King, Sir Michael Caine, Matt Dillon

Возрасна категорија: Blitz Film and Video Distribution

Дистрибутер: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Четврток 06.04.2017. 20:00
Петок 07.04.2017. 22:00
Недела 09.04.2017. 20:00
Понеделник 10.04.2017. 20:00

 

Цена на влезниците:  150 денари. 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...