Витез Расти 3D  (синхронизиран)  Knight Rusty

Витез Расти 3D

(синхронизиран)

Knight Rusty

 

Витезот се наоѓа во авантурата на својот живот: само што се исполни неговиот сон да освои голем турнир, лажно е обвинет за кражба. Лишен од голема чест и дворец, тој пробува да се извади и да го врати срцето на својата девојка. Може ли да го победи злобниот принц и да го зачува своето царство?

„Витезот Расти 3D“ е интересна комбинација од средниот век, приказна за рециклирање и необични личности. Во склоп на многу хумор, цртанот се занимава со теми како пријателство и храброст.

 

Жанр: Анимиран/Цртан.

Траење на филмот: 84 мин.

Режија: Thomas Bodenstein

 

Датуми на прикажување:

Четврток (04.12.2013)- 17.00 часот

Сабота    (07.12.2013)- 11.00 часот

Недела   (08.12.2013) – 11.00 часот

 

Цена на влезници: 200 денари

Регуларна цена: 200 ден.
* За филмот Витез Расти добивате фамилијарен попуст за 3 или повеќе купени влезници. Цена со попуст: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...