ВИРТУЕЛНА СВЕСТ Transcendence

ВИРТУЕЛНА СВЕСТ

Transcendence

 

Will Caster е истражувач на вештачката интелегенција, чија цел е да создаде машина  која ќе поседува колективна интелегенција и човечки емоции. Кастер и самиот е дел од новата технологија, пренесувајќи го својот ум на компјутер, при што се добива незамислива и несопирлива моќ, која што претставува закана за светот.

 

 

Жанр: научна фантастика

Траење на филмот:120 мин.

Режија: Jack Paglen

Улоги: Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman |

 

Датуми на прикажување:

Четврток      17.04.2014 проекција во 20.00 часот

Петок           18.04.2014 проекција во 20.00 часот

Понедел.     21.04.2014 проекција во 20.00 часот

Вторник       22.04.2014 проекција во 20.00 часот

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...