Виновни се ѕвездите  The Fault In Our Stars

Виновни се ѕвездите

The Fault In Our Stars

 

Хејзел и Гас се два неверојатни тинејџери кои ги спојува сличната смисла за хумор, презирот кон конвенционалното и љубовта која ги води на незаборавно патување. Бидејќи страдаат од тешки болести, тие се учесници во групата за поддршка на болните од рак. Нивниот однос е посебен и чудесен поради начинот и местото каде што се запознале.

 

Жанр: Драма

Траење на филмот: 125 мин.

Режија: Josh Boone

Улоги: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     12.06.2014 20.00 ч.
Недела         15.06.2014 20.00 ч.
Понед.         16.06.2014 20.00 ч.
Вторник      17.06.2014 20.00 ч.
Среда           18.06.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...