Вампирска академија: сестри по крв  VAMPIRE ACADEMY: BLOOD SISTERS

Вампирска академија: сестри по крв

VAMPIRE ACADEMY: BLOOD SISTERS

 

Академијата св. Владимир не е само обично приватно училиште – тоа е тајно место во кое вампирите учат како да користат магија, а додека дампирите пола луѓе – пола вампири, проаѓаат низ обука како би можеле да ги заштитат. Дампирите ги штитат Мороите, мирољубиви, смртни вампири, од злобните Строги, припадници на врстата бесмртни вампири кои сакаат да ги уништат Мороите.

 

 

Жанр: Фантазија, Мистерија, Хорор, Комедија

Траење на филмот: 118  мин.

Режија: Mark Waters

Улоги: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky

 

Датуми на прикажување:

 

Сабота     (22.02.2014)- 20.00 ч.

Недела    (23.02.2014)- 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...