ВАЛЕРИЈАН И ГРАДОТ НА ИЛЈАДА ПЛАНЕТИ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

VALERIAN AND THE CITY OF THOUSAND PLANETS

Темна сила се заканува на меѓугалаксичкиот град Алфа, дом на различни примероци од илјадници различни планети. Специјалните владини агенти Валеријан и Лаурелин мораат да побрзаат за да го идентификуваат злото и со тоа да го спасат целиот универзум.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот : 135 минути

Режија: Luc Besson

Улоги: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 27.07.2017. 22:00 (3D)
Петок 28.07.2017. 22:00 (3D)
Петок 04.08.2017. 20:00 (3D)
Сабота 05.08.2017. 20:00 (3D)
Недела 06.08.2017. 20:00 (3D)
Понеделник 07.08.2017. 22:00 (2D)
Сабота 19.08.2017. 22:00 (2D)

 

Цена на влезниците:  100 денари за 3D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...