ВАЛЕРИЈАН И ГРАДОТ НА ИЛЈАДА ПЛАНЕТИ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

VALERIAN AND THE CITY OF THOUSAND PLANETS

Темна сила се заканува на меѓугалаксичкиот град Алфа, дом на различни примероци од илјадници различни планети. Специјалните владини агенти Валеријан и Лаурелин мораат да побрзаат за да го идентификуваат злото и со тоа да го спасат целиот универзум.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот : 135 минути

Режија: Luc Besson

Улоги: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 27.07.2017. 22:00 (3D)
Петок 28.07.2017. 22:00 (3D)
Петок 04.08.2017. 20:00 (3D)
Сабота 05.08.2017. 20:00 (3D)
Недела 06.08.2017. 20:00 (3D)
Понеделник 07.08.2017. 22:00 (2D)
Сабота 19.08.2017. 22:00 (2D)

 

Цена на влезниците:  100 денари за 3D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...