ВАИЈАНА – ПОТРАГА ПО МИТСКИОТ ОСТРОВ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MOANA

Од Дизни ни стигна Ваијана, анимиран филм за тинејџерка која плови на опасна мисија како би го спасила својот народ. За време на патувањето Ваијана го среќава моќниот полубог Мауија кој ја води нејзината мисија да стани врховна навигаторка. Тие заедно пловат по океанот и имаат патување полно со акција и среќаваат гигантски чудовишта. Валијана со ова патување ќе ја оствари мисијата на нејзините претци и открива една работа која од секогаш ја барала: нејзиниот сопствен идентитет.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура

Траење на филмот : 103 минути

Режија: Ron Clements, John Musker

Улоги: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
26.11.2016 САБОТА во 18:00 ч.
03.12.2016 САБОТА во 18:00 ч.
04.12.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.
10.12.2016 САБОТА во 18:00 ч.
11.12.2016 НЕДЕЛА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...