УТРЕЗЕМЈА: НОВ СВЕТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

TOMORROWLAND

Поранешено момче –гениј (George Clooney) и талентирана љубопитна тинеџерка ( Britt Robertson)  тргнуват на опасна мисија да ги откријат  тајните на мистичното место “Tomorrowland” ,сместено некаде помеѓу времето и просторот.Но она што ке го направат таму ке ги промени нив и светот-засекогаш.

Жанр: Научна фантастика

Траење на филмот:

Режија: Brad Bird

Улоги: Britt Robertson, George Clooney, Hugh Laurie, Kathryn Hahn

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување: 21.05.2015

ЧЕТВРТОК 21.05.2015 20.00 Ч
САБОТА 23.05.2015 20.00 Ч
НЕДЕЛА 24.05.2015 20.00 Ч
ПОНЕДЕЛНИК 25.05.2015 20.00 Ч
ВТОРНИК 26.05.2015 20.00 Ч

Влезници по цена од 150 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...