УЛИЦА СКОК БР.22
22 Jump Street

 

По завршување на средното училиште (два пати), полицајците Шмит (Jonah Hill) и Јенка (Channing Tatum) ги очекуваат големи работи откако ќе превземат тајна задача на локалниот факултет. Но, откако Јенко ќе ја запознае својата сродна душа во атлетскиот тим, а Шмит ќе се преокупира со предавањата по боемска уметност, двајцата започнуваат сериозно да го преиспитуваат своето партнерство. Ако успеат да ја надминат адолесценцијата и да станат мажи, факултетот ќе биде најдобрата работа која некогаш им се случила.

 

 

Жанр:Акција, Комедија

Траење на филмот: 112 мин.

Режија: Phil Lord, Christopher Miller

Улоги: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Ice Cube

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТОК  24.07. 22.30 ч.
ПЕТОК        25.07. 22.30 ч.
САБОТА      26.07. 22.30 ч.
НЕДЕЛА      27.07. 22.30 ч.
ПОНЕДЕЛ.  28.07. 22.30 ч.

 Понедел.  04.08                                20.00 ч

НЕДЕЛА          24.08.2014 22.00 ч.
ПОНЕДЕЛ.      25.08.2014 22.00 ч.

 

 

 

 

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...