СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и завршува во Манчестер- ..

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција, Авантура, Фантазија Траење на филмот :  минути Режија: Sam Raimi Улоги: Benedict Cumberbatch, ..

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian Jacobs, Eddie Marsan Возрасна категорија: четврта катагорија, +16 Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution ..

НЕПОДНОСЛИВАТА ТЕЖИНА НА ГОЛЕМИОТ ТАЛЕНТ

НЕПОДНОСЛИВАТА ТЕЖИНА НА ГОЛЕМИОТ ТАЛЕНТ

The Unbearable Weight of Massive Talent Николас Кејџ е шворц, па се согласува да се појави на роденденот на милијардер кој е неговиот најголем фан. Но Николас Кејџ, всушност е шпион и работи за ЦИА а милијардерот пак е нарко бос. Жанр: Акција, Комедија, Криминалистички Траење на филмот :  105 минути Режија: Tom Gormican Улоги: ..

НОТР ДАМ ВО ПЛАМЕН

НОТР ДАМ ВО ПЛАМЕН

Notre-Dame brûle Филм за случувањата за време на пожарот во Нотр Дам де Париз од април 2019 година. Жанр:Драма Траење на филмот :  110 минути Режија: Jean-Jacques Annaud Улоги: Samuel Labarthe, Jérémie Laheurte, Élodie Navarre, Chloé Jouannet Возрасна категорија:  Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution Датуми на прикажување Вторник 26.04.2022. 20:00 Среда 27.04.2022. 20:00 Петок 29.04.2022. ..

ЛОШИТЕ МОМЦИ

ЛОШИТЕ МОМЦИ

The Bad Guys Неколку реформирани, но неразбрани поранешни криминални животни, се обидуваат да бидат добри, со неколку катастрофални резултати. Жанр:Анимиран / цртан, Комедија Траење на филмот :   минути Режија: Pierre Perifel Улоги:  Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор Дистрибутер: Premium Film Датуми на прикажување Четврток 05.05.2022. 18:00 Сабота 07.05.2022. 17:30 Цена на влезниците: 170 денари. Доколку купите ..

Патот кон месечината (синхронизиран)

Патот кон месечината (синхронизиран)

Moonbound Базиран на една од најпопуларните германски книги за деца „Патувањето кон месечината на малиот Петр“ – анимацијата ни ја носи приказната за малиот Пит кој започнува магично патување кон месечината заедно со јунскиот бумбар, господинот Зумзем и Сендмен, во мисија да ја спаси својата помала сестра која е однесена од лошиот човек на Месечината.. ..

ЈАВАЧ НА ЗМЕЈ

ЈАВАЧ НА ЗМЕЈ

Dragon Rider Млад сребрен змејздружува сили со едно момче со голема љубов за планините и авантуристички дух на патување низ Хималаите во потрага по Работ на Рајот. Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Фантазија Траење на филмот :  91 минути Режија: Tomer Eshed Улоги: Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution Датуми на прикажување ..

СЕВЕРЊАК

СЕВЕРЊАК

The Northman Од визионерот Роберт Егерс ни доаѓа филмот Северњак, епска акција за еден млад викиншки принц кој е во потрага по убиецот на неговиот татко. Жанр:Акција, Драма, Авантура Траење на филмот :  140 минути Режија: Robert Eggers Улоги: Nicole Kidman, Willem Dafoe, Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke Возрасна категорија: Четврта категорија, +16 Дистрибутер:Blitz Film ..

ФАНТАСТИЧНИ ЅВЕРКИ 3: ТАЈНИТЕ НА ДАМБЛДОР

ФАНТАСТИЧНИ ЅВЕРКИ 3: ТАЈНИТЕ НА ДАМБЛДОР

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore Професорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го победи сам, Дамблдор бара помош од Магизоологот Њут Скамандер и неговата екипа составена од волшебници, волшебнички и еден храбар неволшебник да тргнат на опасна мисија ..