ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура, Комедија Траење на филмот : Режија: Peyton ..

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари – во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен / љубовен Траење на филмот : 194 Режија: James Cameron Улоги: Leonardo DiCaprio, Kate ..

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike’s Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја одбие. Ќе успеат ли Мајк ..

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма, Комедија Траење на филмот : Режија: Marc ..

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul Dano, Seth Rogen, Judd Hirsch Возрасна категорија: трета категорија, +12 Дистрибутер: Blitz Film and ..

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L’Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan Ibrahimović, Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Pierre Richard, Marion Cotillard, Vincent Cassel Возрасна категорија: трета категорија, +12 ..

КИТ

КИТ

The Whale Повлечен професор по англиски јазик се обидува да се поврзе со својата оттуѓена ќерка. Жанр: Драма Траење на филмот : 117 минути Режија: Darren Aronofsky Улоги: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau, Samantha Morton Возрасна категорија: четврта категорија, +16 Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution Датуми на прикажување Сабота 04.02.2023. 20:00 Среда 08.02.2023. ..

НЕВЕРОЈАТНИОТ МОРИС

НЕВЕРОЈАТНИОТ МОРИС

The Amazing Maurice Филмот ја раскажува приказната за Морис, голема мачка која зборува и патува од град во град, нудејќи да ги реши нивните ненадејни проблеми со стаорци. Го открива Кит, младо момче кое знае многу добро да свири на флаута, а стаорците маршираат надвор од градот, на олеснување на граѓаните. Морис и парите добиени ..

ВАВИЛОН

ВАВИЛОН

Babylon Приказна за преголема амбиција и нечуен успех, ги следи подемот и падот на неколку ликови низ ерата на нескротлив раскош и изопаченост во раниот Холивуд. Жанр: Драма, Историски, Комедија Траење на филмот : Режија:  Damien Chazelle Улоги:  Brad Pitt, Margot Robbie, Jean Smart, Diego Calva, Li Jun Li, Jovan Adepo Возрасна категорија: четврта категорија, ..

ЛИЛ, ЛИЛ, КРОКОДИЛ

ЛИЛ, ЛИЛ, КРОКОДИЛ

Lyle, Lyle, Crocodile Овој филм го претставува Лил, крокодилот што живее во куќа во Њујорк. Иако Лил му помага на семејството Прим со секојдневните обврски и си игра со децата од маалото, сепак еден од соседите тврди дека местото на Лил е во зоолошка. Господин Грампс и неговата мачка Лорета не сакаат крокодили, а Лил ..