Турбо 3D  Turbo 3D

Еден најобичен полжав се осудува да сонува големи и брзи сонови. „Турбо“ е нова 3D авантура од авторот на „Мадагаскар“ и „Кунг Фу Панда“, филмови кои веќе ни ги освоија срцата.

Жанр: Анимиран/Цртан
Траење на филмот: 96 мин.
Режија: David Soren
Улоги: Ryan Reynolds, Paul Giamatti, Maya Rudolph

Почеток на прикажување: 07.11.2013-13.11.2013
Термини на прикажување: Четврток (07.11.) проекција во 17.00
Петок (08.11.) проекции во 17.00
Сабота (09.11) нема проекции- Се гледаме на Фестивал на
музика од светот во 20.00 часот!
Недела (10.11) проекции во 11.00
Понеделник (11.11) проекција во 17.00
Вторник (12.11) проекција во 17.00
Среда (13.11) проекција во 17.00

Сабота (16.11.2013) и недела (17.11.2013), проекции во 11.00 часот

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...