ЦРНА МИСА
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

 

BLACK MASS

Вистинска приказна за Булгер ,ганстер со ирски корени кој преку 20 години играл двострука игра, како еден од најголемите американски криминалци, а воедно ја имал и подкрепата од својот другар од детството кој е еден од најважните луѓе во бостонското ФБИ. Со нивниот договор Булгер станува подкажувач и ја зацврстува својата моќ и во истото време е најголем непријател на ФБИ и 16 год е на врвот на листата на најбарани криминалци.

Жанр: Трилер, Криминалистички

Траење на филмот: 123 мин.

Режија: Scott Cooper

Улоги: Johnny Depp, Joel Edgerton, Dakota Johnson, Benedict Cumberbatch

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

23.10.2015 ПЕТОК во 22.15 ч
26.10.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 22.30 ч
27.10.2015 ВТОРНИК во 20.00 ч
28.10.2015 СРЕДА во 22.00 ч
29.10.2015 ЧЕТВРТОК во 20.00 ч
02.11.2015 ПОНЕДЕЛНИК во 20.00 ч

Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...