ТРИЛОГИЈА РАЗЛИЧНА: ПРЕДАНА

ALLEGIANT PART 1

Првиот дел од последното продолжение на трилогијата Различна. После потресувачкото откритие на INSURGENT, Трис мора да избега со Тобајас и да заминат подалеку од ѕидот приближувајќи се до Чикако. За прв пат мора да заминат од единствениот град и фамилијата која ја знаат. Откако ќе излезат старите откритија стануваат без значајни со одкривањето на нови шокантни откритија.

Жанр:  Научна фантастика, Драма

Траење на филмот : 121 Минути

Режија: Robert Schwentke

Улоги: Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort, Miles Teller

Возрасна категорија:  Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

10.03.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
12.03.2016 САБОТА во 20:00 ч.
13.03.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
14.03.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
15.03.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
16.03.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...