ТРАНСФОРМЕРИ: ДОБА НА ИЗУМИРАЊЕ (3D)

ТРАНСФОРМЕРИ: ДОБА НА ИЗУМИРАЊЕ (3D)
Transformers: Age Of Extinction (3D)

Во новото продолжение на Трансформери, најатрактивните автомобили на денешницата се претвораат во најатрактивни машини на иднината!

Серијалот за Трансформери е создаден според една од најпопуларните детски играчки, и во новото продолжение, Доба на изумирање, има уште повеќе импресивни трансформации, повеќе акција и брзи автомобили како Ламборџини, Бугати, Корвета, кои за момент постануваат огромни роботи.

Филмот е режиран од Michael Bay, а извршен продуцент е Steven Spielberg

 

Жанр: Акција, Научна фантастика

Траење на филмот: 166 мин.

Режија: Michael Bay

Улоги: Jack Reynor, Mark Wahlberg, Peter Cullen

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток     26.06.2014 20.00 ч.
Петок           27.06.2014 20.00 ч.
Сабота         28.06.2014
  1. 00 ч.
Недела         29.06.2014 20.00 ч.
Понед.          30.06.2014 20.00 ч.
Вторник      01.07.2014 20.00 ч.
Среда           02.07.2014 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...