ТРАГА НА ЖИВОТ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

LIFE

Шест астронаутите на вселенската станица проучуваат примерок собран од Марс кој би можел да докаже дека постои живот на Црвената планета. Екипажот утврдува дека примерокот содржи голем, едноклеточен организам – првиот пример на живот надвор од Земјата. Но, не е се така како што изгледа. Додека пилотите започнуваат да спроведуваат истражување, а нивните методи завршуваат со ненамерни последици, пронајдената форма на живот се покажува поинтелигентна од било кој што очекуваше.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот :

Режија: Daniel Espinosa

Улоги: Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Понеделник 27.03.2017. 20:00
Вторник 28.03.2017. 22:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...