ТОР – РАГНАРОК
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THOR: RANGNAROK

Затворен, моќниот Тор влегува во смртоносен гладијаторски натпревар против Хулк, неговиот поранешен сојузник. Тор мора да се бори за опстанок и се трка со времето за да ја спречи семоќната Хела да го уништи неговиот дом и цивилизацијата на Азгард.

Жанр: Авантура, Акција, Фантазија

Траење на филмот : 130 минути

Режија: Taika Waititi

Улоги: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Mark Ruffalo, Idris Elba, Anthony Hopkins

Возрасна категорија: Втора категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 25.10.2017. 20:00 (3D)
Четврток 26.10.2017. 20:00 (3D)
Петок 27.10.2017. 20:00 (3D)
Сабота 28.10.2017. 20:00 (3D)
Недела 29.10.2017. 20:00 (3D)
Понеделник 30.10.2017. 20:00 (2D)
Вторник 31.10.2017. 20:00 (2D)
Среда 01.11.2017. 20:00 (2D)
Петок 03.11.2017. 22:00 (3D)
Сабота 04.11.2017. 22:00 (3D)
Недела 05.11.2017. 22:00 (3D)

 

Цена на влезниците:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...