TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick

По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва.

Жанр:Акција, Драма

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Joseph Kosinski

Улоги: Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Val Kilmer, Jon Hamm

Возрасна категорија: трета катагорија, +12

Дистрибутер:Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување

Сабота 28.05.2022. 20:00
Понеделник 30.05.2022. 20:00
Вторник 31.05.2022. 20:00
Среда 01.06.2022. 20:00
Петок 03.06.2022. 20:00
Сабота 04.06.2022. 20:00
Понеделник 20.06.2022. 21:15
Вторник 21.06.2022. 20:00


Цена на влезниците: 
200 денари.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...