TOMA
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

Toma

Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна Југославија.

Жанр: Биографски

Траење на филмот : 146 минути

Режија: Dragan Bjelogrlić

Улоги: Milan Marić, Tamara Dragičević, Petar Benčina, Andrija Kuzmanović, Sanja Marković

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер:   Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување:

Понеделник 18.10.2021. 20:00
Вторник 19.10.2021. 20:00
Среда 20.10.2021. 21:00
Четврток 21.10.2021. 18:00
Петок 22.10.2021. 18:00
Сабота 23.10.2021. 18:00
Недела 24.10.2021. 18:00
Понеделник 25.10.2021. 20:00
Вторник 26.10.2021. 18:00
Среда 27.10.2021. 18:00
Сабота 30.10.2021. 18:00
Сабота 06.11.2021. 18:00
Недела 07.11.2021. 18.00


Цена на влезниците:
150 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...