ТОА
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

IT

Во едно мало градче Дери, локалните деца исчезнуваат едно по едно оставајќи зад себе крвави траги. Во местото познато како Баренс, група од седум деца се здружуваат заедно обединети од нивните страшни и чудни средби со лошиот кловн и нивната намера да го убијат.

Жанр: Хорор, Трилер

Траење на филмот : 135 минути

Режија: Andrés Muschietti

Улоги: Bill Skarsgard, Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis

Возрасна категорија: Трета категорија, 16+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 07.09.2017. 20:00
Петок 08.09.2017. 22:00
Сабота 09.09.2017. 20:00
Недела 10.09.2017. 20:00
Понеделник 11.09.2017. 20:00
Вторник 12.09.2017. 20:00
Среда 13.09.2017. 20:00
Четврток 14.09.2017. 22:15
Петок 15.09.2017. 22:15
Сабота 16.09.2017. 20:00
Недела 17.09.2017. 20:00Цена на влезниците:
  150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...