Тор – Мрачниот свет 3D  Thor – The Dark World

Марвеловиот „Тор – Мрачниот свет “ продолжува со филмската авантура на јунакот Тор . Тор го започнува своето најопасно и најлично патување до сега, кое ќе го обедини со Џејн Фостер, и ќе жртвува сé како би не спасил. Тор продолжува да се бори за да го врати редот во космосот. Но, древната раса предводена од одмазднички настроениот Малекит пркоси дека ќе ја врти вселената во вечна темнина.

Жанр: Авантура, Акција, Фантазија
Траење на филмот: 112 мин.
Режија: Alan Taylor
Улоги: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Kat Dennings, Idris Elba

Сабота (23.11.2013) – 22.00 часот
Недела (24.11.2013) -22.00 часот

Цена на влезници: 200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...