КОЛИБАТА

Приказна за еден татко чија ќерка била киднапирана и убиена за време на семејство патување. Единственото нешто што остана, крвава облека, беше пронајдена од страна на полицијата во една напуштена колиба во шумата во Орегон. 4 години подоцна уништениот татко, Мек, добива чудна порака, поканата да ја посети истата локација. Тој се двоуми, но на крајот одлучи да оди и се соочува со Бог на кој сврте грбот после смртта на својата ќерка, сепак, по добивање на одговори на многу вечни прашања, Мек најде мир.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 97 минути

Режија: Stuart Hazeldine

Улоги: Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw

Возрасна категорија: Blitz Film and Video Distribution

Дистрибутер: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Четврток 06.04.2017. 22:00
Недела 09.04.2017. 22:00
Понеделник 10.04.2017. 22:00

 

Цена на влезниците:  150 денари. 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...