ТЕРМИНАТОР:ГЕНЕСИС 3D
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

TERMINATOR :GENISYS

Точно триесет години подоцна откако Терминатор пристигна во кината ,студиото Paramount Pictures со гордост го најавува петтото продолжение на култната научна фантастика Терминатор.Ова продолжение е најдобро продуцирано до сега со спектакуларен приказ на иднината ,апокалиптични борби помеѓу луѓето и киборзите,харизматични млади глумци и се разбира легендарниот Arnold Schwarzenegger I T-1000 .

Жанр: акција /авантура / научна фантастика

Траење на филмот: 119 мин.

Режија:  Alan Taylor

Улоги:  Arnold Schwarzenegger, J.K. Simmons, Emilia Clarke, Jai Courtney

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Понеделник 24.08.2015 22:00 ч
Вторник 25.08.2015 22:00 ч
Среда 26.08.2015 22:00 ч

Цена 200 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...