ТЕРМИНАТОР:ГЕНЕСИС 3D
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

TERMINATOR :GENISYS

Точно триесет години подоцна откако Терминатор пристигна во кината ,студиото Paramount Pictures со гордост го најавува петтото продолжение на култната научна фантастика Терминатор.Ова продолжение е најдобро продуцирано до сега со спектакуларен приказ на иднината ,апокалиптични борби помеѓу луѓето и киборзите,харизматични млади глумци и се разбира легендарниот Arnold Schwarzenegger I T-1000 .

Жанр: акција /авантура / научна фантастика

Траење на филмот: 119 мин.

Режија:  Alan Taylor

Улоги:  Arnold Schwarzenegger, J.K. Simmons, Emilia Clarke, Jai Courtney

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Понеделник 24.08.2015 22:00 ч
Вторник 25.08.2015 22:00 ч
Среда 26.08.2015 22:00 ч

Цена 200 ден.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...