ТЕЛО
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Cialo

Полска, денес. Испреплетени приказни на државниот обвинител, на неговата анорексична ќерка и на нејзиниот терапевт кој тврди дека таа може да комуницира со мртвите сакани личности. Три крајно различни пристапи кон телото и кон душата. На мошне оригинален и единствен начин се обработуваат темите како што се стравот од напуштањето, испреплетени со секојдневните борби на обичните луѓе. Терапиите и разговорите ги откриваат најинтимните тајни меѓу нив.

Жанр: комедија / драма

Траење на филмот: 90 мин

Режија: Malgorzata Szumowska

Улоги: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwala |

Возрасна категорија:

Датуми на прикажување:

23.10.2015 ПЕТОК во 22.00 ч (мала сала)
24.10.2015 САБОТА ВО 20.00 ч(мала сала)
25.10.2015 НЕДЕЛА ВО 20.00 Ч (мала сала)

Цена на влезниците – 70 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...