ТАНЧЕРКА

LA DANSEUSE

Лои Фулер, од западот на Америка, ни по никаков критериум не е предодредена да стане икона на Belle Epoque, а уште помалку танчарка во париска опера. Но сепак и по цената на болниот грб, таа никогаш нема да престане со усовршувањето на нејзиниот танц. Меѓутоа, запознавањето со Исадора Данкан, младата генијалка гладна за слава, ќе ја доведе до нејзинaта пропаст.

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот : 116 минути

Режија: Stéphanie Di Giusto

Улоги: Soko, Gaspard Ulliel, Mélanie Thierry, Lily-Rose Depp

Возрасна категорија: Трета категорија, 16+

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

СРЕДА 21.06.2017. 20:00


Цена на влезниците:
  100 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...