Тајните на петтиот сталеж The Fifth Estate

Филм базиран на вистинити настани и приказна за Викиликс, која го потресе светот, откривајќи ги тајните податоци на најмоќните сили. Режиран од Bill Condon, со Benedict Cumberbatch во улогата на Julian Assange.
Петиот сталеж во модерната технологија ги означува блогерите и припадниците на алтернативното новинарство, и нивната мисија за откривањето на измамите и корупцијата на владеечките слоеви, креирајќи организација од чии информации се плашеа најмоќните.
Жанр: Биографија, Драма, Трилер
Траење на филмот: 128 мин.
Режија: Bill Condon
Улоги: Benedict Cumberbatch, Daniel Brühl, Laura Linney, Anthony Mackie, David Thewlis

Датуми на прикажување: 14.11.2013 до 20.11.2013
Термин: 20.00 часот
Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...