Тајниот живот на Волтер Мити (The Secret Life of Walter Mitty)

Тајниот живот на Волтер Мити

(The Secret Life of Walter Mitty)

 

Волтер Мити (Ben Stiller) работи во фотографска архиварница во светски познатиот магазин „Life“. Живее досаден и монотон живот, од кој бегство наоѓа во светот на фантазијата. Тајно е заљубен во колешката (Kristen Wiig). Кога промените во компанијата ќе ја загрозат и неговата работа и работата на жената во која е заљубен, ќе појде на патување кое ќе ги надмине сите негови фантазии.

 

Жанр: Авантура, Драма, Комедија

 

Траење на филмот: 114 мин.

Режија: Ben Stiller

Улоги: Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn, Adam Scott, Kathryn Hahn

 

Термин: 18.00 часот

 

Датуми на прикажување:

ПЕТОК 10.01.2014

САБОТА 11.01.2014

НЕДЕЛА 12.01.2014

 

ПЕТОК 17.01.2014

САБОТА 18. 01.2014

НЕДЕЛА 19.01.2014

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...