ТАЈНА СЛУЖБА
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

CENTRAL INTELLIGENCE

Приказна за некогаш малтретираниот гик Боб, кој станал CIA агент. Тој се враќа дома за прослава на годишнината од матура. Тврдејќи дека работи на таен случај, бара помош од својот пријател од средно школо, кој некогаш бил средношколска спортска ѕвезда, а сега работи како сметководител и се кае за сите пропуштени шанси кои ги имал во животот.

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 134 минути

Режија:  Rawson Marshall Thurber

Улоги: Dwayne Johnson, Kevin Hart

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

30.06.2016 ЧЕТВРТОК во 22:30 ч.
01.07.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
02.07.2016 САБОТА во 20:00 ч.
03.07.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
04.07.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
05.07.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...