Т2: ТРАИНСПОТИНГ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

T:2 TRAINSPOTTING 

Прво постоеше можност … потоа предавство. Поминаа  дваесет години. Многу нешта се променија, но многу нешта се останааа исти. Марк Рентон (Јуан Мекгрегор) се враќа на единственото место кое што може да го нарече дом. Тие го чекаат: Спад (Јан Бремер), Сик Бој (Џони Ли Милер) и Беџби (Роберт Карлајл). Исто така го чекаат и други стари пријатели: тага, загуба, радост, одмазда, омраза, пријателство, љубов, чезнеење, страв, жалење, диаморфин, самоуништување и смртна опасност, сите наредени за пречек, подготвени да се приклучат на танцот.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 117 минути

Режија: Danny Boyle

Улоги: Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner, Robert Carlyle

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: Continental Film doo

Датуми на прикажување:
23.02.2017 ЧЕТВРТОК во 22:15ч.
24.02.2017 ПЕТОК во 22:15ч.
25.02.2017 САБОТА во 22:15ч.
26.02.2017 НЕДЕЛА во 22:15ч.

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...