СВЕТОТ ЈУРА 3D
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 14 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

JURASSIC WORLD

Приказната се развива 22 години по настаните од “Паркот Јура”, во целосно функционалното одморалиште на островот Нублар ,кое што го посетуваат над 20.000 посетители дневно.Гостите пристигнуваат со брод од Коста Рика и новиот парк вклучува биолошки резерват,сафари,зоолошка градина и тематски парк “Светот Јура” . Островот исто така, содржи луксузно одморалиште со хотели, ресторани, ноќен живот, и голф, и се разбира близок пристап до вистински диносауруси ,со што се реализира сонот на Џон Хамонд.Но, човештвото продолжува со напорите да доминира над природата и од таму произлегуваат неочекувани и опасни резултати.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот: 123 Минути

Режија: Colin Trevorrow

Улоги: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio, Jake Johnson

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

понеделник 20.07.2015 18:00
вторник 21.07.2015 18:00
среда 22.07.2015 20:00

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...