СТУДЕНИОТ ЈУЛИ

СТУДЕНИОТ ЈУЛИ
Cold in July

Како може една погрешна одлука во дел од секунда да го промени вашиот живот? Додека ги истражува чудните звуци во неговата куќа, една ноќ во 1989 година во Тексас, Ричард Дејн го застрелува натрапникот Фреди Расел. Иако во градот го сметаат за херој, Дејн е преплашен за безбедноста на неговото семејство кога дознава дека таткото на Фреди, Бен, пристигнал во градот. Таткото на убиениот е поранешен затвореник заслепен од одмазда.

Жанр: Драма, Трилер
Траење на филмот: 109 мин.
Режија: Jim Mickle
Улоги: Michael C. Hall, Sam Shepard, Don Johnson

Датуми на прикажување:

Четврток 10.07.2014 20.00 ч.
Петок 11.07.2014 20.00 ч.
Сабота 12.07.2014 20.00 ч.
Вторник 15.07.2014 20.00 ч.
Среда 16.07.2014 20.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Дистрибутер: МЦФ, Скопје

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...